Midyat Enerji Kimlik Belgesi - Mardin Online EKB Başvurusu Yapın
05425133540
info@mardinekb.com
BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Mardin Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Mardin Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Midyat Enerji Kimlik Belgesi

5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ile zorunluluk haline gelen Midyat Enerji Kimlik Belgesi için belirlenen yasal sürede süre yavaşça kısalıyor. Bu belgenin düzenletilme sorumluluğu binanın kendi sahibine aittir. Bu belge Enerji ve Tabii Kaynaklar ve Çevre Şehircilik Bakanlıkları tarafından yetkilendirilen Enerji Verimliliği Danışma Şirketleri tarafından bünyelerinde bulundurdukları SMM belgeli işinde uzman mimar/mühendisler tarafından düzenlenmektedir. 1 Ocak 2011 yılı sonrası yapılan binalar yeni bina, bu tarihten önce yapılan yahut yapım izni alınmış yapımı devam eden binalara da mevcut bina olarak isimlendirilmiştir.   

Yeni binalar yasanın gerektirdiği şekilde gerekli ruhsat belgelerinin alınma aşamasında Midyat EKB çıkarmak ve diğer belgelerle belediyeye vermek zorundadırlar. Yoksa gerekli izinleri alamayacaklardır. 1 Ocak 2011 yılı öncesi yapılan veya halen daha yapım izniyle inşaatı devam eden mevcut bina sahipleri de 1 Ocak 2020 tarihine kadar Midyat Enerji Kimlik Belgesi düzenletme işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Tamamlanmayan binalara kısıtlama getirilecektir. Tabii bu belgeyi alabilme şartı da binalarda eksiklerin belirlenerek buna bağlı iyileştirmelerin yapılması demek oluyor.

Yapılan masraf yapının durumundan dolayı 2-3 sene gibi kısa zamanda kendini kapatacaktır. Gereken iyileştirmeler yapıldığından enerji sarfiyatı azalacağından daha az masrafla daha verimli enerji kullanma imkânına kavuşulacaktır. Belirlenen zaman süresinde belge düzenlenmemiş binalar da alım-satım ve kiralama işlemi yapılamayacaktır. Midyat EKB düzenletilmesi için yetki belgesine sahip şirketlerle çalışmaya dikkat edin.

EKB TALEP FORMU
BİZDEN TEKLİF ALIN