İlçeler - Mardin Online EKB Başvurusu Yapın
05425133540
info@mardinekb.com
BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ONLİNE
Mardin Enerji Kimlik Belgesi
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Mardin Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Savur
Savur Enerji Kimlik Belgesi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından çıkarılan Enerji Verimliliği Kanunu 2007 yılında yürürlüğe girmiştir. Kanunun amacı, enerjinin etkin kullanılması, enerjide israfın önlenmesi, ekonomi üzerinde enerji maliyeti yükünün hafifletilmesi ve çevrenin korunması, enerji kullanımı konusunda toplum genelinde bilincin geliştirilmesi ve yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanılması ile ilgili çerçeveyi çizer.
Yeşilli
Yeşilli Enerji Kimlik Belgesi düzenlenmesi zorunluluğu doğuran Binalarda Enerji Performansı yönetmeliği 2008 yılında yürürlüğe girmiştir. 2010 yılında da revize edilmiş ve 01 Ocak 2011 yılı itibariyle de uygulanmaya başlamıştır.
Ömerli
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından çıkarılan 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve Buna bağlı Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği 2007 yılında resmi gazete de yayınlanmış, 01 Ocak 2011 tarihi itibariyle de zorunlu hale gelmiştir. Ömerli Enerji Kimlik Belgesi,  binalarda enerjiyi en az maliyetle en fazla ve kaliteli şekilde kullanılabilmesi, sarfiyatın engellenmesi ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanabilmek adına uygulanan bir zorunluluktur.
Nusaybin
Nusaybin Enerji Kimlik Belgesi,2007 yılında resmi gazetede yayınlanarak 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanununa bağlı Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği ile yürürlüğe girmiştir. 1 Ocak 2011 sonrası uygulanma gerekliliği zorunlu olarak oluşmuştur.
Midyat
5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ile zorunluluk haline gelen Midyat Enerji Kimlik Belgesi için belirlenen yasal sürede süre yavaşça kısalıyor. Bu belgenin düzenletilme sorumluluğu binanın kendi sahibine aittir.
Kızıltepe
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Avrupa Birliği uyum süreci kapsamında çıkardığı 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve buna bağlı yönetmelik ile Kızıltepe Enerji Kimlik Belgesi düzenlenmesi zorunlu hale gelmiştir. 1 Ocak 2011 sonrası yapılan yeni binalar, ruhsat alma aşamasında bu belgeyi de idareye sunmaları gerekirken, 1 Ocak 2011 öncesi yapılan mevcut binalara da 1 Ocak 2020 tarihine kadar zaman vererek iyileştirmeler yapıldıktan sonra düzenletilme zorunluluğu getirmiştir.
Derik
Derik Enerji Kimlik Belgesi, enerji israfının en aza indirilmesi ve enerjiyi daha etkin ve verimli kullanılmasını hedefleyen, ayrıca çevrenin korunmasını esas alan 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu gereği binalarda gerekli enerji ve tüketimin sınıflandırılması için düzenlenen performans raporudur. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından çıkartılan bu kanunda düzenlenmesi zorunlu hale gelen Derik EKB, yine bu kurumların yetkilendirdiği Enerji Verimliliği Danışman Şirketleri tarafından düzenlenecektir.
Dargeçit
Dargeçit Enerji Kimlik Belgesi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ile zorunluluk olarak hayatımıza girmiştir. Zorunluluk denince akla farklı gelmesin, burada amaçlanan enerjide israfın önlenerek daha verimli ve etkin enerji kullanımını ve doğa dostu binalara kavuşmaktır.
BİZDEN TEKLİF ALIN